Ventius International

Deputetë austriakë takojnë liderët shtetërorë dhe vizitojnë Comoditën, e quajnë dëshmi impresive të potencialit ekonomik të Kosovës

Deputeti austriak Martin Engelberg, i shoqëruar nga kolegia e tij parlamentare, Carmen Cricelli Jeitler, që është edhe kryesuese e grupit parlamentar të miqësisë Austri-Kosovë, kanë qëndruar për një vizitë dyditëshe në Kosovë. Gjatë kësaj periudhe...

Deputeti Peter Beyer viziton selinë e Devolli Corporation në Gjermani

Deputeti i Bundestagut gjerman Peter Beyer, ka qëndruar të enjten në zyrat e Shonid GmbH në Konigsallee të Dusseldorfit, ku është pritur nga afaristi kosovar Shkëlqim Devolli dhe Artan Berisha nga BEVO GmbH, që jeton dhe vepron në Gjermani. Beyer, i...

Ambasadori norvegjez Grondahl mahnitet në Comodita, e lavdëron menaxhmentin për punësimin e shumë të rinjve

Ambasadori i Norvegjisë në Kosovë, Jens Erik Grondahl, ka vizituar sot fabrikën e dyshekëve dhe shpuzës, Comodita në Gjakovë. Ai u prit nga pronari, Shkëlqim Devolli dhe drejtori e stafi menaxherial, të cilët ia treguan të gjitha repartet dhe...

Ish komandanti i Bondsteelit, Douglas Lute viziton Comoditën, i vjen mirë që kjo fabrikë eksporton shumë prodhime në shtetin e tij

Ish komandanti i kontigjentit amerikan te KFOR-it në Kosovë dhe i kampit Bondsteel, në vitin 2001, gjenerali Douglas Lute ka vizituar fabriken e dyshekut dhe shpuzës, Comodita në Gjakovë. Ai, bashkë me Ed Rogers, një ekspert marketingu dhe ish...